21 maja, 2022

10 lat więzienia dla mężczyzny z Bydgoszczy za leczenie marihuaną?

Posłowie stanęli murem za pacjentem z Bydgoszczy?

O marihuanie mówi się ostatnio dość dużo. Jedni popierają pomysł leczenia marihuaną, inni są temu przeciwni. Sprzeczne głosy w tej sprawie pojawiają się, ponieważ w dalszym ciągu panuje duża dezinformacja w tym temacie.

Pan Marian z Bydgoszczy od kilkudziesięciu lat zmaga się z HIV. Jest on 49 letnim mężczyzną. Stosowanie medycznej marihuany powoduje, że skutki terapii lekami antyretrowirusowymi są niwelowane. A należy zaznaczyć, iż do jednych ze skutków związanych ze stosowaniem tych leków należy zaliczyć przede wszystkim biegunkę oraz wymioty. Niestety cały problem w tym, że mężczyzna zaczął korzystać z leczniczych właściwości marihuany jeszcze wtedy, gdy była ona w Polsce nielegalna. Pan Marian widząc, iż efekty jej stosowania przynoszą zadowalające efekty postanowił zacząć hodować ją w swoim domu i właśnie za to grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Diagnoza jak wyrok

Pan Marian zaznacza, iż podczas stosunku seksualnego nie zabezpieczył się co doprowadziło do zachorowania. Po jakimś czasie pojawiły się niepokojące symptomy. Mężczyzna przede wszystkim wspomina o wysokiej gorączce, jak również specyficzne objawy przeziębienia, które nie chciały ustąpić.

Nielegalne leczenie

Mężczyzna odkrył u siebie również inne niepokojące objawy, które zaczęły się pojawiać po jakimś czasie, a były to między innymi skoki ciśnienia oraz złe samopoczucie. Pan Marian nie chciał w żaden sposób wspierać działalności grup przestępczych, ale postanowił spróbować medycznej marihuany w celu zniwelowania objawów choroby. I udało się, objawy ustąpiły. Niestety mężczyznę oskarżono o wytwarzanie substancji psychoaktywnych, jak również posiadanie znacznych ilości marihuany. Za ten czyn grozi mu aż do 10 lat pozbawienia wolności.

Posłowie lewicy, gdy tylko dowiedzieli się o obecnej sytuacji Pana Mariana postanowili ruszyć mu z pomocą. W akcję zaangażowali się między innymi tacy politycy jak: Robert Biedroń, Wanda Nowicka, czy też Krzysztof Śmiszek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *